czwartek, 1 lutego 2018

Anioły - skrzydlate istoty

Jedna z religii głosi, że każdemu dziecku tuż po narodzinach przypisany jest anioł. Zwany jest Stróżem, gdyż jego powołaniem jest opieka i pomoc w tych najtrudniejszych momentach życia. Jego oblicze nie jest nam znane i zapewne nigdy nie będzie - jednak na przestrzeni wieków utarło się, że jest to skrzydlata istota, niewiele różniąca się od człowieka. 

I tym razem, z mojego warsztatu wyszedł kolejny komplet w srebrnej oprawie na zamówienie. Składa się z medalionu (baza 40mm) oraz pary kolczyków na biglach (średnica 18mm). Motywem jest kędzierzawy aniołek. 




Anioły nie muszą widzieć, by wiedzieć, w przeciwieństwie do ludzi, którzy nawet widząc
–  nie wiedzą.


środa, 6 września 2017

Bratki, to ładne kwiatki

Tym razem znów pozwoliłam sobie na zbyt długą przerwę. Pocieszającym jest fakt, że tym razem to tylko niespełna miesiąc.. Moim najnowszym dziełem jest kolejny kwiecisty komplet na zamówienie. Składa się z medalionu o średnicy 40mm z bazą w kolorze srebra i pary kolczyków na wkrętach (średnica 8mm). 



To moje pierwsze kolczyki tego typu, bo dotychczas robiłam je jedynie na biglach
LINK.  Wymagają one trochę innego podejścia, a przede wszystkim są znacznie mniejsze, co stanowi wyzwanie już na samym początku przy przygotowywaniu grafiki. Jednak kwiaty są dość wdzięcznym materiałem do takich zabaw i w ten sposób narodziły się bratkowe kolczyki - urocze nieprawdaż?



Mam nadzieję, że nowy komplet spodoba się przyszłej właścicielce tak samo, jak podoba się mi. Czasem żałuję, że nie noszę biżuterii. No ale nadrabiam to uszczęśliwianiem nią innych [z takiego założenia przynajmniej wychodzę]




Pracuję obecnie nad kolejnym zamówieniem, także mam nadzieję, że kolejny wpis pojawi się szybciej niż za miesiąc!

czwartek, 10 sierpnia 2017

Po prostu pastelowe

Dawno mnie tu nie było. Jednak słoneczna pogoda i chwila wolnego czasu inspiruje mnie do dalszego działania. Na prośbę znajomej postanowiłam spróbować czegoś zupełnie innego niż medaliony. Tym razem stworzyłam urocze bransoletki (na gumce) z koralików o średnicy 10mm z kokardką.

Powstały w trzech pastelowych kolorach:

jasnoróżowa


kremowa
seledynowa














 Tak prezentują się razem


Istnieje możliwość zamówienia bransoletek w następujących kolorach:
  • różowa
  • lawendowa
  • niebieska
  • miętowa
  • limonkowa
  • morelowa

wtorek, 7 marca 2017

Sowa mądra głowa

Tako rzecze stare polskie powiedzenie. Nie wiem czy kiedykolwiek zastanawiał się ktoś, skąd ono się wzięło? Ja owszem, ale nie odnalazłam odpowiedzi, zawierzę jedynie kreacji Sowy w opowiadaniach o przygodach Kubusia Puchatka. 


Sowa stanowi jednak pewien symbol, tak się przyjęło. Dla niektórych jest ważna, innym przynosi szczęście i nie można zapomnieć, że miała swoje chwile sławy w modzie, gdy wszechobecny był sowi motyw [na ubraniach, biżuterii] Postanowiłam iść tym tropem i na zamówienie koleżanki wykonałam dla niej wisiorek o średnicy 25mm [szkiełko] na bazie w kolorze starego złota, z motywem sowy oczywiście, który uwielbia.



wtorek, 21 lutego 2017

Zima powoli odchodzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie w ten pochmurny, ale w pewien sposób wyjątkowy dzień. Dlaczego wyjątkowy? Wreszcie udało mi się wygospodarować odrobinę czasu by ruszyć z tym blogiem na dobre. Co prawda zmora sesji wciąż nade mną czyha, jednak trzeba czasem zrobić coś dla siebie. Zatem może słów kilka o tym co tu się będzie działo.. Postanowiłam spróbować swoich sił w tworzeniu biżuterii i chciałam się tym podzielić, gdyż sama nie należę do zbyt strojnych osóbek i mam jedynie swój w miarę stały zestaw. Kto wie, może uda mi się uszczęśliwić kogoś innego? Mam nadzieję, że uda mi się zebrać grono obserwatorów i moje 'dzieła' Wam się spodobają.

Pierwsze próby jakie podjęłam były w ramach prezentów świątecznych dla bliskich. Tak oto powstał między innymi wisior, do którego ostatnio dorobiłam parę kolczyków i komplet teraz jest pełny (:

Wisior ma średnicę 30mm [szkiełko] i umieszczony jest na bazie w kolorze starego złota. Kolczyki mają natomiast średnicę 10mm i są osadzone na bilge'ach angielskich w tym samym kolorze. Szkiełka są szklane a nie z tworzywa.




Aktualnie posiadam jeszcze jeden wzór. Lekkość i spokój, te dwa słowa chyba najlepiej go opisują. Tęsknię za takim spokojem i beztroską. Jednak walka z egzaminami wciąż trwa.
Na wspomnienie wiosny, która już bliżej niż dalej - dmuchawce. Średnica wisiorka to 25mm [szkiełko], baza także w kolorze starego złota.